Konsultacje nubiologiczne

Kategoria: Współpraca

W dniach 29.08.2022-09.09.2022 w ramach Archeoorientalistyki przeprowadzono konsultacje z Habab Idriss Ahmed Idriss i Elgazafim Yousifem Eshag Abdallahem, pracownikami sudańskiej służby starożytności NCAM (National Corporation for Antiquities and Museums) i z Zakieldeen Mahmoudem Mohamedem Babikerem, członkiem ekspedycji archeologicznej w Starej Dongoli.  W konsultacjach z zakresu bioetyki, poza gośćmi z Sudanu, uczestniczyli także: Michele Buzon (Uniwersytet Purdue), Kari Guilbault (Uniwersytet Purdue), Sarah Schrader (Uniwersytet w Lejdzie), Robert Stark (Uniwersytet Warszawski), Tomomi Fushiya (Uniwersytet Warszawski) i Robert Mahler (Uniwersytet Warszawski). Z zaproszonymi gośćmi przeprowadzono także konsultacje dotyczące badań kognitywistycznych, które planuje przeprowadzić Tomasz Michalik (CAŚ UW) w Sudanie. Weryfikacja zmian wprowadzonych w narzędziach badawczych oraz ocena planowanych eksperymentów zostanie wykonana w trakcie kolejnych konsultacji.